Імена в освіті міста

Ми - вчителі, ми обрані богами,
Мостом духовним бути між віками!

Всі педагоги нашого міста об'єдналися в своєму прагненні творити освіту нової держави. Це - веління часу, нагальна потреба подальшого розвитку незалежної країни.
А тому, розуміючи значення педагогічної діяльності, її вплив на формування наступних поколінь, управління освіти Вінницької міської ради зініціювало оголошення 2002 року - Роком Вчителя. В його рамках реалізується загальноміський проект "Ім'я в освіті міста". Адже потреба і соціальна значущість педагогічної діяльності вічна. Та будь-яку роботу повинен виконувати професіонал.
Ми прагнемо зберегти в часі і в просторі імена та досвід талановитих педагогів, учительських династій, адже історія - це пам'ять людства, а воно обирає найкращих. На їх позитивних прикладах будуть виховуватись нові покоління освітян. 
Доки у вчительському загалі існує коло фахівців, які сприймають свою професійну діяльність як місію служіння дітям, добру, майбутньому, - є надія, що інтелект завжди буде надвалютним надбанням, а Україна займе гідне місце у світовому співтоваристві. Честь і шана Вам, сіячі розумного, доброго, вічного!
Хай завжди благословенною буде Ваша праця!
Стецюк Людмила Іванівна
Стецюк Людмила Іванівна

Народилась 5 січня 1961 року у м. Козятині Вінницької області. Після закінчення Козятинської середньої школи №1 із Золотою медаллю здобула вищу педагогічну освіту в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка, який закінчила у 1987 році. З 1989 року працює вчителем біології середньої школи №35, а з 1998 року - заступником директора з виховної роботи. Протягом 10 років працює в класах з поглибленим вивченням біології. Її вихованці - неодноразові призери обласних, Всеукраїнських, Соросівської олімпіад з біології. Випускники Людмили Іванівни успішно вступають до вузів, підтверджуючи міцність отриманих знань. Вчитель вважає, що кожен урок - це спільний творчий процес, де домінують кооперативна та особистісно зорієнтована технології в органічному поєднанні з евристичним і проблемним навчанням. Тому й перетворює Людмила Іванівна кожен урок на свято "відкриття", злету думки. Основу педагогічного авторитету вчителя складають висока фахова компетентність, педагогічна майстерність, творчість. Досконале володіння методикою викладання предмета забезпечує надання кваліфікованої методичної допомоги молодим колегам. Кілька років працює над темою "Впровадження інноваційних освітніх технологій в організацію навчально-виховного процесу". В 1997 році на Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року" в номінації "Біологія" Людмила Іванівна виборола І місце і отримала почесне звання "Заслужений учитель України". Нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти України, управління освіти Вінницької облдержадміністрації, відзнакою Академії педагогічних наук України.


Уманець Раїса Семенівна
Уманець Раїса Семенівна

Народилася 12 березня 1936 року у місті Вінниці в родині робітників. Навчалась в середній школі № 22, яку в 1954 році закінчила із срібною медаллю. У 1959 році закінчила Вінницький педагогічний інститут, факультет російської та англійської мови. З 1959 року - вчителька початкових класів в середній школі № 22. У 1961 році викладає російську і англійську мови в цьому закладі. З 1967 по 1972 рік - заступник директора з навчально-виховної роботи середньої школи № 22. З 1972 року була призначена на посаду завідуючої Староміським райвно. З 1973 по 1979 рік працювала заступником директора середньої школи № 32. З 1 червня 1979 року - директор середньої школи № 2. На цій посаді пропрацювала 22 роки. В даний час викладає зарубіжну літературу в цьому закладі. Раїса Семенівна має педагогічне звання "вчитель-методист", значок "Відмінник народної освіти". У 1984 році присвоєно почесне звання "Заслужений учитель України".


Шунда Зінаїда Миколаївна
Шунда Зінаїда Миколаївна

Народилась 11 травня 1939 року в с. Лезніво Ружинського району Хмельницької області в сім'ї службовців. Закінчила 8-річну школу в с. Лезніво. Навчання продовжила в середній школі № 1 м. Хмельницького. В 1956 році поступила на навчання у Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського на факультет педагогіки та методики початкового навчання. Закінчила його у 1960 році. З 1960 по 1977 роки працювала вчителем початкових класів, а з 1977 по 1987 - заступником директора середньої школи № 6 (1977 р.), школи №1 (1977-1987 роки). За роки праці було присвоєно педагогічне звання "вчитель-методист". Нагороджена орденом "Знак пошани". Указом Президії Верховної Ради України від 18 листопада 1991 року присвоєно почесне звання "Заслужений учитель України". В даний час працює вчителем початкових класів у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 м. Вінниці.


Яковлева Елеонора Андріївна
Яковлева Елеонора Андріївна

Народилася 17 серпня 1935 року в м. Вінниці. В 1956 році закінчила відділення російської мови та літератури філологічного факультету Вінницького педагогічного інституту. Після закінчення інституту працювала в сільській школі. З 1969 року працювала вчителем російської мови та літератури в середній школі №17, а з 1990 року до виходу на пенсію у 1992 році - у фізико-математичній гімназії №17. Висококваліфікований досвідчений учитель. Розробила власну систему з реалізації виховних та розвиваючих можливостей уроків мови та літератури з метою прилучення школярів до світової духовної скарбниці. Забезпечувала високий рівень знань. Багато років була керівником методичного об'єднання вчителів-філологів, очолювала міську педагогічну майстерню, давала багато відкритих уроків, навчала молодь. Її учні були неодноразовими переможцями міських, обласних та Всеукраїнських олімпіад. Елеонора Андріївна брала активну участь у житті педколективу. Протягом 17 років була головою профкому. Неодноразово нагороджувалась Грамотами Міністерства освіти України, облвно, міськвно, райвно. Звання "Заслужений учитель України" отримала в 1989 році. На даний час проживає в Німеччині. Має чоловіка, двох синів та двох онуків.


Ясінський В'ячеслав Андрійович
Ясінський  В'ячеслав  Андрійович

Народився 31 січня 1957 року в с. Чернівці Чернівецького району Вінницької області. У 1974 році закінчив Чернівецьку середню школу №1 і вступив до Мазурівського СПТУ №17, який закінчив у 1975 році по спеціальності трактористкомбайнер широкого профілю. У 1975 році зарахований на І курс фізико-математичного факультету ВДПУ ім. Островського, який закінчив у 1979 році. Після його закінчення з 1979 по 1982 рік працював учителем математики у Могилів-Подільській середній школі № 1. З 1982 по 1983 рік - учитель математики школи № 15. м. Вінниці. З 1983 по 1990 рік - старший викладач кафедри педагогіки факультету вчителів початкових класів, з 1990 - старший викладач кафедри алгебри і методики викладання математики Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Коцюбинського. Працюючи в інституті, ніколи не покидав школу: до 1990 року за сумісництвом працював учителем математики середньої школи № 15; з 1990 року - у фізико-математичній гімназії № 17, а з 1995 року - у школі-ліцеї № 7. У 2000 році Вінницькою міською радою визнаний "Людиною року" у номінації "Освіта". У 2001 році присвоєно звання "3аслужений учитель Украї-ни". Двічі удостоєний відзнаки "Відмінник освіти України".Вгору