Імена в освіті міста

Ми - вчителі, ми обрані богами,
Мостом духовним бути між віками!

Всі педагоги нашого міста об'єдналися в своєму прагненні творити освіту нової держави. Це - веління часу, нагальна потреба подальшого розвитку незалежної країни.
А тому, розуміючи значення педагогічної діяльності, її вплив на формування наступних поколінь, управління освіти Вінницької міської ради зініціювало оголошення 2002 року - Роком Вчителя. В його рамках реалізується загальноміський проект "Ім'я в освіті міста". Адже потреба і соціальна значущість педагогічної діяльності вічна. Та будь-яку роботу повинен виконувати професіонал.
Ми прагнемо зберегти в часі і в просторі імена та досвід талановитих педагогів, учительських династій, адже історія - це пам'ять людства, а воно обирає найкращих. На їх позитивних прикладах будуть виховуватись нові покоління освітян. 
Доки у вчительському загалі існує коло фахівців, які сприймають свою професійну діяльність як місію служіння дітям, добру, майбутньому, - є надія, що інтелект завжди буде надвалютним надбанням, а Україна займе гідне місце у світовому співтоваристві. Честь і шана Вам, сіячі розумного, доброго, вічного!
Хай завжди благословенною буде Ваша праця!
Антоненко Галина Афанасіївна
Антоненко Галина Афанасіївна

Народилася 29 січня 1940 року в м. Вінниці в родині робітників. 1954 році закінчила 7 класів Вінницької семирічної школи № 14 і поступила в Немирівське педагогічне училище, яке закінчила в 1958 році і одержала призначення у Вінницьку середню школу № 11 на посаду старшої піонервожатої.У 1960 році поступила в Київський державний університет на географічний факультет, який закінчила в 1966 році, отримавши спеціальність "вчитель економічної географії".З 1959 року по 1963 рік працювала вчителем 1-4 класів у Вінницькій середній школі № 3.З 1963 року по 1968 рік працювала вчителем початкових класів у Вінницькій середній школі № 17. З 1968 року і до цього часу працює вчителем географії у СЗОШ І-III ступенів №2.Учні Галини Афанасіївни протягом усіх років її професійної діяльності займають призові місця в міських, обласних та республіканських олімпіадах.Галина Афанасіївна - вчитель-методист вищої категорії, "Відмінник народної освіти", а з 1992 року - "Заслужений учитель України". Нагороджена Грамотами міського та обласного управлінь освіти, Міністерства освіти України.


Буга Антоніна Миколаївна
Буга Антоніна Миколаївна

Народилася 7 вересня 1941 року в с. Нова Гута Летичівського району Хмельницької області в сім'ї колгоспників. 
У 1958 році закінчила середню школу. 
З грудня 1958 року по червень 1960 року працювала телятницею і дояркою в радгоспі імені Карла Маркса Чаплинського району Херсонської області. З вересня 1960 року по січень 1963 року працювала завідуючою клубом с. Шиїнці Деражнянського району Хмельницької області. 
З 1963 по 1969 рік навчалася на заочному відділенні Уманського державного педагогічного інституту ім. П.Г. Тичини на природничому факультеті, спеціальність "біологія та хімія". 
З 1963 року працювала вчителем шкіл Хмельницької, Херсонської та Вінницької областей. Неодноразово обиралась депутатом сільських рад в с. Шиїнці Хмельницької області та в с. Балтазарівка Херсонської області.
Має нагороди:
- Грамота Міністерства освіти УРСР, 1978 рік;
- значок "Відмінник народної освіти УРСР", 1980 рік;
- медаль "За трудову відзнаку", 1981 рік;
- присвоєно педагогічне звання "Старший вчитель", 1983 рік;
У 1985 році присвоєно почесне звання "Заслужений учитель УРСР".
В 1988 році присвоєно педагогічне звання "вчитель-методист".


Вітковська Надія Семенівна
Вітковська Надія Семенівна

Народилась 4 листопада 1940 року в м. Вінниці. Закінчила СЗОШ №25. В 1957 р. поступила на навчання у Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського на факультет педагогіки та методики початкового навчання, закінчила ВУЗ у 1961 році. З 1961 по 1965 рік працювала вчителем початкових класів в Береговій середній школі Таранівського району Кустанайської області. З 1965 по 1967 рік - піонервожата СЗОШ №22 м. Вінни-ці. З 1967 по 1968 рік - асистент кафедри педагогіки ВДПІ. З 1968 по 1990 рік - вчитель початкових класів СЗОШ №17. З 1988 по 2000 рік - доцент кафедри педагогіки та методики початкового навчання ВДПІ. З 1990 року - вчитель початкових класів приватної школі "АІСТ".29 липня 1980 році присвоєно почесне звання "Заслужений учитель Української РСР".
Головна мета її праці - зрозуміти дитину, налаштуватися на одну хвилю з нею, дати їй не тільки реальні знання, але й духовну силу: створити умови для самореалізації. Головною запорукою успіху Надії Семенівни є те, що індивідуальність кожної ди-тини для неї не нівелюється, а висвітлюється і позитивно оцінюється. Основа педагогічного світу Надії Семенівни Вітковської - життя заради дитини.


Василенко Надія Володимирівна
Василенко Надія Володимирівна

Народилася 9 квітня 1948 року в м. Волгограді в сім'ї службовців. У 1967 році закінчила середню школу, поступила в Вінницький педагогічний інститут на фізико-математичний факультет, який закінчила з відзнакою у 1970 році, була направлена на роботу у Вінницьку школу-інтернат.За період педагогічної діяльності працювала вихователем, вчителем, організатором позакласної та позашкільної роботи.
Завдяки енергійності, хорошим організаторським здібностям у віці 28 років призначена директором СВШ № 24, де за втілення в практику нової системи навчання, яка сприяла підвищенню якості навчання робітничої молоді, була нагороджена у 1978 році значком "Відмінник народної освіти УРСР".
У 80-ті роки була головою Замостянської жіночої ради, представляла інтереси жінок, дітей у міських та обласних відомствах. З 1993 по 1994 рік - депутат міської ради, секретар комісії з питань гласності та соціальної справедливості. З 1998 по 2002 рік - депутат міської ради, заступник голови комісії з питань соціального захисту населення, материнства та дитинства.
Із 1982 року працює директором однієї з найбільших шкіл області - в середній загальноосвітній І-III ступенів - гуманітарно-естетичному колежі № 29. 
За час роботи під її безпосереднім керівництвом школа стала одним з найкращих навчальних закладів міста, школою нового типу, школою спокою для батьків, радості для учнів, творчості для вчителів.
Надія Володимирівна є професіоналом своєї справи. У 2000 році їй було присвоєно почесне звання "Заслужений учитель України". Одружена, має двоє дітей .


Вергелес Галина Миколаївна
Вергелес Галина Миколаївна

Народилась 11 липня 1949 року в с. Калинівка Вінницької області в сім'ї службовців, мати - вчителька, директор середньої школи. Після закінчення школи вступила на фізико-математичний факультет Вінницького державного педагогічного інституту, який закінчила в 1972 році з відзнакою. Працювала вчителем фізики в середній школі №3 с. Калинівки Вінницької області.
1979-87 роки - методист, інспектор відділу народної освіти Ленінського райвиконкому м. Вінниці.
З 1987 по 1989 рік - директор Вінницької середньої школи №25.
Нагороджена значком "Відмінник освіти України" (1984 р.).
В 1995 році присвоєно звання "Заслужений учитель Украї-ни".
Депутат Вінницької міської ради (1994-1998 рр.).
З 1989 до 2002 року обіймала посади начальника управління освіти Вінницької міської ради, заступника Вінницького міського голови.
З травня 2002 року - заступник начальника управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації.
Одружена, чоловік - державний службовець, має двох синів і дочку - вчительку.



Вгору