Новий дитячий садочок

Напередодні Дня Святого Миколая в мікрорайонні «Поділля» відкрився новий дитячий садочок № 7 «Подоляночка», на базі якого з часом буде працювати Муніципальний «Центр розвитку дитини». Аналогів як за програмним наповненням, так і за матеріальною базою, цьому закладу у місті не має. З  19 грудня садочок приймає вихованців.

     12-тиградусний мороз не злякав наймолодших вінничан, які прийшли на відкриття нового садочку у мікрорайоні «Поділля». У відкритті садочку взяли участь Вінницький міський голова Володимир Гройсман, перший заступник голови обласної державної адміністрації Іван Мовчан та директор Будівельно-монтажного управління № 3 Тимофій Гіренко.

     Усі 15 груп сучасного навчального закладу уже наповнено. Садочок розрахований на 280 місць. Окрім того, у закладі обладнано комп’ютерний клас, спортивна та музична зали, кабінет Монтессорі, фотостудія, кабінет психолога та кабінет вивчення іноземних мов. «Всередині садочку діток очікує змістовне середовище, яке буде навчати, розвивати та вдосконалювати їхні здібності, - каже завідувач ДНЗ № 7 Олена Просєкова. – Кожна група має свій профіль, над яким буде працювати поглиблено. Відповідно до профілю названо і самі групи. У нас є  «Чумудрики», які зорієнтовані на пізнавальну діяльність, «Акварельки», які розвиватимуть мистецькі здібності». Групи раннього віку не мають профільності, адже у такому віці важко визначити здібності дитини і їх необхідно ще навчати навичкам самообслуговування. Влітку, коли склад дитячого колективу йтиме на оздоровлення, будуть працювати ще й адаптаційні групи.

     Новий навчальний заклад побудований за кошти інвестора. На його будівництво було витрачено 30 млн. грн., ще понад 2 млн. – виділено з міського бюджету на придбання обладнання для харчоблоку й пральні, комп’ютерне обладнання, меблів у групи та кабінети, постільну білизну, килими, іграшки тощо.

      Новий навчальний заклад має абсолютно новий формат і виконаний відповідно сучасним вимогам з точки зору потреб дітей. Кожна кімната має особливий індивідуальний дизайн, над яким працював архітектор забудовника, узгоджуючи його з керівником закладу. Саме завідувач закладу затверджувала кінцевий варіант дизайну. Що ж до самого керівника садочку, то мер розповідає, що це було не просто призначення: «При виборі керівника відбувався захист програми, якою буде наповнено заклад, і саме вона допомагала будівельникам у розробці проектів кімнат».

     Міський голова висловив вдячність забудовнику, адже у будівництво працівники дійсно вклали частинку себе. В свою чергу керівник будівельної організації Тимофій Гіренко зазначив: «Я хочу, щоб тут дітки знайшли другу домівку. Коли ми будували садок, то робітникам я казав – уявіть, що ваші діти або внуки будуть навчатися у цьому садочку. І я дуже задоволений роботою, адже вони виклались на всі 100 %».

     З часом на базі ДНЗ буде створено Муніципальний «Центр розвитку дитини». Тут освітній процес буде організовано за кількома пріоритетними напрямами: художньо-естетичним, фізкультурно-оздоровчим або ж музичним. Також в центрі планується налагодити роботу вокально-музичної, хореографічної та театральної студій, арт-майстерні, створити екологічний майданчик, гуртки бебі-йога, бебі-фітнес. Центр раннього розвитку дитини – це ще один крок в напрямку реалізації заходів,  які передбачені в концепції стратегічного розвитку «Вінниця – 2020: сучасне, комфортне європейське місто».

     У подальших планах – будівництво школи у цьому ж мікрорайоні на 1200 місць. Проектно-кошторисну документацію вже виконано за кошти інвестора, який також профінансує початок будівництва. Однак, щоб його завершити, необхідна фінансова підтримка держави.Вгору