Ліфт для учнів-візочників


Вінницею зроблено ще один крок до впровадження інклюзивної освіти. Вшколі-гімназії № 6 встановлено ліфт, яким користуватимуться діти з вадамиопорно-рухового апарату. Це допоможе їм отримувати освіту у звичайній школі, ане вдома чи в спеціалізованому закладі, та розвиватися в соціумі середоднолітків.


     У європейських країнах для соціалізаціїдітей з обмеженими фізичними можливостями, в звичайних садках та школахстворені умови для зручності їх пересування. Кілька років тому приміщеннявінницьких шкіл також почали пристосовувати для навчання дітей-візочників.


Сьогодніпандусами обладнано чотири школи міста. Серед них і школа-гімназія № 6. Окрімпандуса в навчальному закладі також переобладнано туалетні кімнати на першомуповерсі для потреб дітей-візочників, а на третьому поверсі створено кімнатурелаксації для дітей з особливими потребами.


      Нещодавно у школі закінчили і будівництволіфтової шахти, де облаштовано ліфт для переміщення між поверхами саме такихдітей. Будівництво прибудови під ліфтову шахту тривало три місяці. Тутпроведено також і систему опалення, яку було під’єднано до основної мережішколи. Усі основні будівельні роботи були проведені за кошти міського бюджету –а це майже 600 тис. грн. Сам же ліфт було придбано Благодійним фондом«Подільська громада», його вартість – близько 260 тис. грн. Машинноговідділення ліфт не має, він працює на електроніці. В разі відключенняелектроенергії – ліфт сам спускається до першого поверху та відкриває двері, бообладнаний системою аварійного спуску.


     «Поки це тільки експеримент і такий ліфт єтільки в школі-гімназії № 6 - враховуючи, що цей навчальний заклад найбільшактивно займається питаннями інклюзивної освіти. Я думаю, що такі ліфтипотрібно ставити і в інших школах, але у тих районах, школи яких відвідуєнайбільше дітей з вадами руху, і де є така технічна можливість, - зазначає в.о.міського голови Сергій Моргунов. -  Цей експеримент сьогодні дастьможливість діткам з вадами руху активно приймати участь у соціумі. Ми сьогодніпоспілкувалися з директором школи, і вона розповіла, що саме знаходження такихдіток в учнівському колективі допомагає їм активніше розвиватися. І не тільки врозумовому відношенні, а й в фізичному. Одного з учнів школи батьки на 1вересня приносили на руках, а сьогодні ця дитина вже намагається самостійноробити перші кроки. І дуже важливим є те, що ті діти, які не мають проблем зіздоров’ям, намагаються допомогти одноліткам з вадами руху, їх взаємостосунки єпозитивними і для здорових дітей».


     Наразі завершуються пусконалагоджувальніроботи. В  експлуатацію ліфт введуть через два тижні.

 


Вгору