17.05. – 18.05.2024 року за ініціативи департаменту освіти Вінницької міської ради та комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради» відбувся тренінг в межах масштабного проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат», який реалізує громадська спілка «Освіторія» та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України за фінансування фонду Глобального партнерства заради освіти (GPE).

Цільова аудиторія тренінгу - заступники директорів з навчально-виховної роботи по початковій школі, керівники методичних спільнот початкової школи і вчителі початкових класів комунальних та приватних закладів загальної середньої освіти Вінницької міської ради. Безпосередньо у тренінгу взяли участь 67 осіб – 22 заступники, 43 педагоги початкової школи.

Мета проєкту – навчити педагогів вимірювати та долати освітні втрати в наскрізних уміннях учнів початкової школи, опанувати інструментарій вимірювання освітніх втрат. Учасники тренінгу опрацьовували основи створення педагогічних діагностичних інструментів та технологій конструювання уроків, які сприяють подоланню втрат, прогалин та розривів освітнього процесу.

Освітні управлінці та вчителі детально ознайомилися зі:

  • станом освітніх втрат у світі та в Україні;
  • форматами виявлення та стратегіями подолання освітніх втрат у початковій школі на рівні освітнього закладу;
  • причинами та типами навчальних втрат в початковій школі;
  • стратегіями подолання освітніх втрат та умовами підвищення ефективності даних стратегій;
  • можливостями для психоемоційної підтримки школярів;
  • алгоритмами діагностування навчальних втрат та ресурсами для діагностування;
  • практичними кроками для подолання навчальних втрат з математичної, літературної, природничої, інформатичної, мистецької, громадянської, соціальної та здоров’язбережувальної освітніх галузей початкової школи.

Навчальний тренінг на базі комунального закладу «Вінницький ліцей № 4» провели запрошені тренерки ГС «Освіторія»: авторка/співавторка підручників/посібників НУШ "Я досліджую світ", "Українська мова та читання", одна зі співавторок проєкту "Наздоженемо: курс для подолання освітніх втрат» Ганна Остапенко та двічі сертифікована вчителька, експертка з інституційного аудиту, педагогиня з 32-річним стажем - Світлана Шефер.

Дякуємо Ганні Остапенко та Світлані Шефер за цікаву, надзвичайно корисну та плідну співпрацю! Атмосфера тренінгу була невимушеною, доброзичливою, психологічно комфортною, антистресовою, дуже приємною та незабутньою!

Дякуємо адміністрації та колективу комунального закладу "Вінницький ліцей №4" за чудову організаційну підготовку тренінгу, щедрість, щирість і гостинність!

Разом Наздоженемо та ПЕРЕМОЖЕМО освітні втрати!!!

 

 


Вгору